ketvirtadienis, gegužės 5

Raidėmis per pasaulį


     Kažkoks nepaprastas erdvinis malonumas apima skaitant... Šį kartą vakarų Europos meno istorija. Eilutėmis leidiesi per amžius. Tu urvinis, genties vadas, riteris, karaliūnas... Nimfa, čigonė, abstraktumas. Kartais žmogišku pavidalu, o kartais lengvu potėpiu, vėjo aimana. Šuoliais: nuo uolienos tvarumo iki vėlyvojo baroko putlumo, iki perregimo esamo buvimo. Gera keliauti! Ir nesvarbu, kad dažna kelionė vyksta tik pasąmonėje, taip ir neišsikeldama į realią aplinką. (Nors anot žodyno, realybės terminas plačiąja prasme apima viską kas egzistuoja, nepriklausomai nuo lengvo suvokiamumo ar matomumo, tad...).
Perskaitęs skyrių užmerki akis galvą užvertęs į kiauras lubas. Perbridęs dangų leidiesi į pasakiškas keliones smėlynais, senaisiais mediniais keliais, uolomis į tvirtoves, šventyklas, atsiskyrėlių buveines, turtingųjų rezidencijas, dailininkų dirbtuves, margas turgavietes, amatininkų kvartalus, valkatų skersgatvius... O tada pabundi, nuo raidžių įsispaudusių į odą kutenimo.

2 komentarai:

  1. tai viena is priezasciu, kodel malonu skaityt. gali nukeliaut kur tik nori, i kokius nori laikus, pasitelkus tik knyga ir vaizduote.:) ko siaip realybej neuztektu.:)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Tikrai taip... Gal kiek ir naivus šis mano įrašas ;)

    AtsakytiPanaikinti