penktadienis, spalio 1

Tip topais

Spalis tip topais sėlina rugsėjo nugara. Šlampa nusėdėtos pievos ir klimpsta kojos pramintuose takuose. Ir dabar lašais kapsi nuo stogo. Lietus. Besismelkiantis rudenio šaltis skatina vis vingriau susirangyti krėsle ir gniaužyti kojų pirštukus, kad šie neapstotų varinėti kraujo. Pažvelgus pro langus vis kitas pilkas dangus, bobų vasaros, kaip nebūta. Tik gaidžio skiautere pasipuošęs klevas. Vakarėjant ima rodytis, kad sėdim įsitaisę greta nemenko židinio. Vietoj malkų spragsėjimo – vėjo ūbavimas. Šiuo metu dažnai susimąstau, kad reiktų lavinti nagučius ir imtis nėrinių. Juose supinčiau kvailus pokštus ir aikštingą liūdesį, praėjusių dienų autentiškumą ir ateities galybes. Vakarais būčiau voras, rezgantis kepuraites.
Ir vis tik. Čia pat spalis... jau spalis! ir spalio šventės. Visad maniau, kad man nepatinka švęsti gimtadienio puotų, ypač savo. Tačiau šie metai! Jie - kitokie. Norisi kvailų kepuraičių, parafininiais lašais apibėgusio morenginio torto, nutrūktgalviškų emocijų, užsakyto staliuko kavinėje, burbulų.. Jūsų.
Tapsmas.

2 komentarai:

  1. bet juk kazkuo zavus ir tas saltis, vejas, ypac kai sedi siltai susisupus, ar ne?:) ech, neriniai.. labai gera veikla mano galva.:) reiktu gal ir man imtis kokio darbo. svesi spali gimtadieni?:)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Labai mielas rudenio šaltis... pats mieliausias! Visus metus tik dėl jo ir gyvenu :)
    Ak, taip... gimtadienis. Nuo šiandien, jis už poros dienų :D

    AtsakytiPanaikinti