sekmadienis, rugpjūčio 15

Iliuzijos

Rodos, viską apsakyti nepakanka ne tik žodžių, bet ir rišlių minčių. Galvoje aidai skamba visomis abėcėlės raidėmis, o tas visa pasakantis kertinis sakinys nesusidėlioja. Tiek visko reikia apgalvoti ir nuspręsti, kad norom nenorom viską pastumi į pašalę... Rytais reiktų imtis atidarinėti asmenines Pandoros skrynias, gal pamaži atsikratyčiau antsvorio, kasdien pasireiškiančio beprotišku galvąskaudžiu.

Rytas, man tas metas, kai aš ilgiausiai galiu pabūti su savimi. Nors nesu vyturys, veikiau nakviša, tačiau tokie salsvi ir migloti rytai, kaip pastarųjų savaičių, mane keri. Jei ne darbas, galbūt aš neapleisčiau savo pagalvės kuopos 5 valandą ryto, bet šiuo metu tai labiausiai mane žavintis dalykas kasdienybėje. Tokiu metu tik paukščiai budina kraštą. Rodos, jų pilna visur – ne tik medžiuos ir danguje, bet ir visas oras bei ryto kvapas pertvinkęs jų ulbavimu. Aš visada kažkiek pavydėjau paukščių galių: tos begalinės laisvės, gebėjimo nevaržomai sklęsti padangėje, skrosti vėjus...

Prieš keletą metų skaičiau Richardo Bacho knygą „Iliuzijos“. Tada mane pakerėjo ten aprašoma mistika, stebuklai, tiksliau jų neapsakomas realumas ir įtaiga. Buvo akimirka, kai beskaitydama išbėgau iš močiutės namo, ir stabtelėjusi ant laukinių laiptų, pakėliau akis į dangų ir bandžiau išsklaidyti debesis žvilgsniu. ( Šventai įsitikinus, kad man pavyks!) Įtikinti, tarkim, jau suaugusį žmogų tokia mistika yra neaprėpiamas rašytojo talentas. Šiandien vėl norisi paimti šią knygą į rankas, gal ten slypi visi, taip reikalingi, atsakymai.


5 komentarai:

 1. zinai, kai sunkiai galvoj mintys deliojas, gal ir geriau jas nustumt i sali. vistiek viskas savaime susidelios.:)
  nors as irgi naktinetoja, bet pritariu Tau, kad ankstyvi rytai- kazkas nuostabaus!:)
  sudomino ta knyga. bet nedrisiu sakyt, kad reikia ir man perskaityt, nes pastaruoju metu negaliu tam susikaupt.:)
  melyyyna, grazu! ak, seniau taip nemegau sitos spalvos, o dabar baisiai zavi. net nagu laka melyna isigijau.:)))

  AtsakytiPanaikinti
 2. Mėlyna išties įkvepianti spalva ir kai jau jos imiesi, darosi sunku atsikratyti :D Prieš kurį laiką mano lentynoje kitos spalvos rūbo būtum nei su žiburiu neradęs, bet pasikeičiau. Ir džiaugiuos. Net ruda spalva į kasdienį racioną įsitraukė ;)
  Sveikinu su puikaus nagų lako įsigijimu! :) Turėtų įspūdingai atrodyti, it vandenų dvasios ant nagų :)
  Dėl knygelės. Tikrai rekomenduoju ją, jei tik kada atrasi įkvėpimą, gali drąsiai jos imtis ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. va matai, mes susikeitem. pas mane kaip tik rudu rubu gausybe.:D na bent man tikrai ispudingai atrodo, taip rysku.:)
  nezinau kaip cia su ta knyga bus, bet turesiu minty.;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. mane zavi tavo jautrumas y pasauli ir sugebejimas ji isreiksti rasytiniuose sakiniuose :) neprarask jo!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kalbu gan statiškai,nes dažniausiai man pritrūksta laiko pasakyti ką noriu. Per daug tikriausiai noriu. Tad džiaugiuosi, kad lape save išreikšti pakanka ir laiko, ir gebėjimų... Ačiū, pupse :*

  AtsakytiPanaikinti