ketvirtadienis, gruodžio 23

Pūsnyje pamestas varpelis

Norisi pasakyti tiek daug, bet pajėgiu iškvėpti tik tylą... keistas metas tos žiemos šventės. Ore tvyranti ramuma nei tai dvasina, nei tai slopina. Kyla mintis, kad subtilios tylumos dozė - visų metų šėlsmui atpirkti. Tik priglaudi ausis prie vėstančių grindų ir klausai mintimis, kaip tipena nykštukai ridendami mandarinus. Žieminiai jonvabaliai. Vietoj lempelės - varpelis, kepurės smailiagalyje. Jei tik išgirsti juos, per už lango skubančią pūgą. Žiemos pasaka. Nėra kito tinkamo žodžių junginio tai apibūdinti. O dar kai kambariai skendi, tirštą tamsą košiančioje, žvakių šviesoje, nuo palėpės laiptų atsliūkina besvoris smilkalo kvapas ir aplink kojas susirango katinai...
Tokiu metu ir man norisi tapti nykštuku, uoliai triūsiančiu ties dovanomis. Dovanomis šeimai, draugams ar atsitiktiniam žmogui autobuso stotelėje. Simbolinė šilta dovanėlė skirta papirkti šypsenas. Tokie ūmūs juk lekiam kasdien... dėl tos vienos sekundinės akimirkos "nebuvimo" ant žemės.
Šiuometiniai mano dovanėlių idėjos pamatai - sūri tešla :)

Dovanų receptas:
* 4 kupini šaukštai miltų
* 4 kupini šaukšteliai druskos
* šlakelis vandens (kad visa taptų vientisa mase)

Viską suberiame į dubenį, išminkome ir imamės formavimo. Galima naudotis formomis arba lipdyti. Kepame 20min. 180 laipsnių orkaitėje.

Dekoravimas:
* dažai (tinka akrilas, guašas, akvarelė... ar bet kas tepantis, dažantis ir t.t.)
* teptukai
* ūpas (itin svarbus dovanų kūrimo ingredientas, be kurio dovana neturės dūšelės)
* stebuklingos idėjos
* greitai džiūstantis dekupažo lakas arba tiesiog plaukų lakas
* kaspinas

Dekoruotus ir visiškai išdžiuvusius žaisliukus nupurškiame laku, palaukiame kol lakas tampa nebelipnus, tada rišame kaspinėlius.
Gilaus kūčių vakaro ir šelmiškai mandarininių Šv. Kalėdų!

4 komentarai:

  1. nors sventes jau praejo, bet vel pajutau ju dvasia paskaicius.:) ranku darbo zaisliukai- patys geriausi ir tikriausi!:)))

    AtsakytiPanaikinti
  2. Taip, aš taip pat už tą "tikrumo" pajautimą... kokios kitaip gi šventės ;)

    AtsakytiPanaikinti
  3. o man cia pamoka, kas buna, kai maitiniesi vaizdais :) - jau inirtingai puoliau siu puikiu sausainiu recepto :)

    AtsakytiPanaikinti